Grzegorz Gałęzia


Urodził się w 1969 r. w Prusinowicach, woj. świętokrzyskie.

Jest absolwentem Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowych Studiów Hebraistycznych na Uniwersytecie w Oxfordzie. Pracuje jako tłumacz języka angielskiego.

Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, Klubu Fotograficznego „Stodoła 60” i Fotoklubu Galeria MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim i Otwartej Grupy Twórczej ARTELUX.

Zajmuje się głównie fotografią reportażową. Zdjęcia służą mu również jako ilustracja do własnych artykułów.

Jest autorem wystaw indywidualnych: „Cienie” – Warszawa, „Ballada o Irlandii” – Warszawa, Toruń, „Fotografie z Zasłoniętym Uchem” – Warszawa, Ostrowiec, Kraków, „Ci którzy przeżyli” – Warszawa, Oświęcim, Poznań, „Warszawiaków portret niedzielny” – Stara Galeria ZPAF, Warszawa, „Samo życie”, Siedlce, Łódź, Świdnica, „Podróż na Wschód” – Kielce, „Ola Dżambo i Salam Alejkum” – Ostrowiec i uczestnikiem kilkudziesięciu wystaw zbiorowych w Polsce i za granicą.

Publikował zdjęcia i artykuły w „Chicago Tribune”, „Oxford Student”, „Polityce”, „Rzeczpospolitej”, „Gentlemanie”, „Gazecie Wyborczej” i in. oraz w kilku publikacjach książkowych. Jest współautorem albumu „Ci, którzy przeżyli”.

Oprócz fotografii do jego pasji należą podróże, literatura i biegi maratońskie.© 2013 Grzegorz Gałęzia | Design CSSoft